На Львівщині до суду скерували обвинувальний акт щодо 47-річного львів’янина — екскерівника одного з незареєстрованих офіційно молодіжно-християнських товариств — за розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат. Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Як вдалося з’ясувати з офіційних судових реєстрів, обвинуваченим є львів’янин Роман Московченко, який очолював офіційно не зареєстроване Молодіжно-християнське товариство «Діти Христа», розповідає Громадське.

Проти Романа Московченка відкрито 11 кримінальних проваджень, які налічують 147 епізодів за фактом статевих злочинів, скоєних із 2005 року щодо шести дівчат віком від 11 до 14 років.

За даними слідства, Московченко з 2003 по 2018 роки працював координатором зовнішніх зв’язків у навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія святої Софії». Від керівництва закладу він отримав дозвіл на проведення в приміщенні зібрань МХТ «Діти Христа». Там, а також у приміщенні, яке належить храму «Святого Архистратига Михаїла», він, за даними слідства, нібито і вчиняв злочини проти неповнолітніх.

Такі дії відбувалися нібито під приводом покарання за погану поведінку дітей або як відшкодування за витрати на них. Адже серед потерпілих були як діти з повних сімей, так і діти-сироти та позбавлені батьківської опіки.

Християнське товариство, яке очолював Московченко, згідно з інформацією в соцмережах, займалось організацією християнських дитячих таборів, проведенням лекцій для дітей на релігійну тематику, відвідувало з подарунками та виступами інтернати та дитячі будинки.

За місцем проживання підозрюваного слідчі виявили й вилучили цифрові носії інформації з фото та відео та інші докази. Вони, стверджує слідство, нібито вказують на вчинення підозрюваним дій сексуального характеру щодо неповнолітніх.

Також про факт розбещення та зґвалтування розповіли шестеро потерпілих дівчат, які на той час були неповнолітніми. Серед них — діти-сироти, позбавлені батьківської опіки та діти з повних сімей.

«Були встановлені жертви зловмисника, на сьогодні — молоді жінки. Але в той час вони ще були дітьми, адже перші факти розбещення та зґвалтування датуються 2005 роком. Багато з них не хотіли згадувати ці події — і їх можна зрозуміти. Проте правоохоронці, завдяки копіткій та злагодженій роботі, зібрали доказову базу, достатню для того, щоб ми могли повідомити зловмиснику про підозру у вчиненні одинадцяти злочинів», — раніше розповідали в поліції.

У прокуратурі Львівщини нам повідомили, що під час досудового розслідування була проведена психолого-психіатрична експертиза, яка встановила осудність обвинуваченого.

Сам Роман Московченко наразі не визнає інкриміновані йому злочини. Його адвокатка Ганна Худоба нам розповіла, що справа не є однозначною і строки давності інкримінованих злочинів минули. Також вона наполягає на повторній психолого-психіатричній експертизі для підзахисного.

«Осудність встановлена станом на жовтень минулого року. Але наразі в нього дуже серйозні розлади, і він не те що потребує, а вимагає лікування, негайного втручання психіатра. Він став овочем. І про це відомо правоохоронним органам», — сказала нам Ганна Худоба. За її словами, підозрюваний неодноразово намагався скоїти самогубство під час досудового розслідування.

Наразі Московченку інкримінують розбещення, зґвалтування неповнолітніх та сексуальний контакт з особою, яка не досягла повноліття. У разі доведення вини йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Comments are closed.