Найбільша пропаганда Московського Патріархату в Україні зосереджена на YouTube-каналі з патріотичною назвою «Перший Козацький».
Про це заявив у програмі «Детектор. Релігії» на DetectorUA релігієзнавець Дмитро Горєвой, виділивши цей канал з низки інших майданчиків роспропаганди, на кшталт сайту «Спілка православних журналістів» (СПЖ), порталу «Расколам.нєт» чи пабліку «Правблог».
«На каналі є різні передачі і ведуть їх різні ведучі, коментують події відомі експерти. Але всіх їх об’єднує одне – це проросійські експерти і аналітики. Вони критикують українську державу після Майдану, натомість нормально відгукуються про Росію», – зауважив Горєвой.
Експерт називає «Перший козацький» справжнім рупором «русского міра».
Достеменно не відомо, хто його фінансує. Серед засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Перший Козацький канал» вказані Задніпренко Роман та Ступицький Валерій. Вони внесли до статутного капіталу по 2,5 тисячі гривень.
Про Валерія Ступицького відомо, що це один з журналістів так званої Спілки православних журналістів. Але він, зауважив експерт, лише виконавець, але аж ніяк не бенефіціар чи спонсор каналу.
![](https://religionpravda.com.ua/wp-content/uploads/2021/02/Capture-1.jpg)
Валерій Ступицький
На відміну від інших порталів, «Перший козацький» не зосереджується лише на релігії. Вони беруть ширші теми – від історії до економіки, від пандемії до ціни на газ. У всіх своїх відео вони критикують владу, сіють недовіру до українських державних інституцій, побіжно, а іноді і цілеспрямовано критикують США і ніколи нічого поганого не говорять про Росію, додав експерт.
Для прикладу перерахуємо назви деяких їхніх відео: «Евроинтеграция по-украински: без прав и перспектив», «Государство Украина – нереализованное и античеловечное», «Штурм Капитолия. Конец американского мифа о свободе», «Священник оставил веру ради ПЦУ», «Вертеп мутантов Ватикана, алчность Епифания и венгры против ЛГБТ».
Релігієзнавець наголошує, що «Перший козацький» – це реальний канал поширення дезінформації, маніпулювання суспільною свідомістю на введення українців в оману.
«Вони мають комплексну технологію – вони дають готову, цілісну картину світу, де все російське – це добре, а все європейське та американське – це погане, і підштовхують глядача зробити «правильний» вибір», – додав Горєвой.
На цьому каналі виходять десятки програм на тиждень на найрізноманітніші теми, але з одною головною метою – переглянути історичний вибір українців. Ось головна мета та основне завдання таких пропагандистських каналів як «Перший Козацький», наголосив експерт.