Духовність людей похилого віку важлива для подальшого існування Церкви та всього суспільства. Однак пандемія показала, що суспільство не здатне піклуватися, захищати та рятувати одне з найважливіших поколінь, а саме людей похилого віку. На цьому наголошує президент Папської академії “За життя” архієпископ Вінченцо Палья в інтерв’ю для Радіо Ватикану, повідомляє Vatican News.
Всесвітній день бабусь і дідусів є подарунком для суспільства загалом, адже він нагадуватиме, наскільки старше покоління є цінним для суспільства.
Як зауважив архієпископ Палья, завдяки науковим досягненням та кращому медичному обслуговуванню тривалість життя продовжилася. “Проблема полягає в тому, що тепер ми не знаємо, як ставитися до старості. Це ніби величезна чотириповерхова будівля без сходів і ліфтів. Перехід та доступ до окремих поверхів утруднений. Це добре відома проблема стосунків між поколіннями, яких, на жаль, дуже бракує в сучасному суспільстві”, – підкреслив він, додаючи, що пандемія показала уразливість людей похилого віку.
Люди похилого віку заплатили найвищу ціну під час пандемії. Понад два мільйони людей у віці понад 75 років померли внаслідок пандемії.
“Це вказує на глибоку суперечливість суспільства, яке не здатне піклуватися, захищати та рятувати одне з найважливіших поколінь, а саме людей похилого віку, – зазначив президент Папської академії “За життя”. – Це пов’язано з тим, що багато з цих літніх людей живуть у закладах, які є непридатними для них. Багато з них – самотні й покинуті, і це стосується не лише Італії”.