МОН хоче дати в руки росіянам ще один важіль впливу на українську школу – християнську етику. Про це пише в Gazeta.ua український історик і громадський діяч Сергій Громенко.

На його думку, якщо середньостатистичний викладач християнської етики в Галичині буде греко-католиком, а на Київщині – вірянином ПЦУ, то у Дніпрі та Харкові він належатиме до російського православ’я. “І викладатиме свій предмет відповідним чином. Хай навіть чудово, хоча й це малоймовірно. Але точно зі Святою Триєдиною Руссю у підсвідомості”, – пише експерт.

Він застерігає, що на півдні і на сході до дітей будуть приходити викладачі, які поширюватимуть ідеї “русского мира”.

“Наче нам мало того, що російську літературу школярі знають краще за нашу. Мало того, що викладачі подекуди досі не розмовляють українською. Мало того, що є історики, які ще Сталіна бачили – і вчать дітей за “Коротким курсом ВКП(б)”. Так на додачу до цього всього МОН хоче дати в руки росіянам ще один важіль впливу на українську школу – християнську етику. Яку на цілком законних підставах і з цілком закономірним результатом на і без того проблемних територіях вестимуть адепти ворожої релігійної структури”, – зазначає експерт.

Comments are closed.