Глава Української Греко-Католицької церкви Святослав розповів, що на нього, як на предстоятеля, найбільший вплив мав його попередник блаженніший Любомир Гузар.
Про це він розповів у інтерв’ю Миколі Княжицькому на телеканалі «Еспресо», присвяченому десятиліттю предстоятельського служіння.

«Коли йдеться про те, хто з моїх попередників зробив на мене найбільший вплив, то це безперечно постать блаженнішого Любомира», – відзначив він.

Предстоятель УГКЦ розповів, що він мав нагоду пізнати його в різних ситуаціях.

«Він ще був моїм духівником у семінарії в Рудно. Коли я повернувся зі студій в Римі, блаженніший Любомир безпосередньо опікувався нашою семінарією, куди я повернувся до праці як викладач і настоятель. Пізніше він залучав мене до різних справ, скеровував мене у різні країни з різними місіями. Одне з таких душпастирств – було моє служіння в Афінах у Греції. З окремими місіями скеровував мене до Іспанії, тоді тільки ще формувалася українська громада, яка тільки виходила там на інший етап своєї організації. А потім я почав з ним співпрацювати як його особистий секретар і голова Патріаршої курії у Львові», – розповів Святослав.

«Тобто я мав нагоду, – додав він, – бути разом з ним у різних обставинах. Дуже цікаво було разом з ним переживати Помаранчеву революцію. Бачити, як Глава Церкви реагує на надзвичайні обставини у своїй державі, як він думає про свій народ, як промовляє до нього, як второпно діє».

Пізніше, коли блаженніший Святослав став главою УГКЦ, він мав велику ласку від Господа Бога протягом перших років свого предстоятельського служіння мешкати в одному домі з блаженнішим Любомиром.

«Я завжди мав блаженнішого поруч і це для мене було дуже важливо. Ще майже сім років ми мали можливість співпрацювати. І він завжди був готовий порадити, підтримати, часом навіть розвіяти певні сумніви. Завдяки його підтримці я міг тоді відважніше діяти як предстоятель церкви. Тож найбільше залишив свій вплив на мені блаженніший Любомир», – сказав глава УГКЦ.

Наприкінці інтерв’ю блаженніший Святослав також звернувся до глядачів з особистим проханням: «Помоліться за мене, бо глава церкви є сильний духовною силою своєї церкви, своєї спільноти. Якщо ми будемо підтримувати один одного, перш за все, молитвою, нам ніколи не забракне оптимізму. Нам ніколи не забракне того світла, світла життя. Каже Христос: Хто іде за Мною, той не блукає у темряві, але має світло життя».

За матеріалами: РІСУ

Comments are closed.