У Російській Православній Церкві підтримують закон, який ініціював та підписав Володимир Путін, що знімає вікові обмеження з федеральних чиновників, яких призначає президент. Про це заявив очільник відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон в ефірі телеканалу “Росія 24”, йдеться на сайті РПЦ.
Представник РПЦ вважає, якщо людина перебуває в хорошій фізичній і інтелектуальній формі, здатна продовжувати своє служіння, то не повинні бути обмеження.
“Зараз існують різні тлумачення і спекуляції навколо цього закону. Я хотів би звернути увагу лише на один аспект, а саме – на те, що люди старіють дуже по-різному. Є люди, які в 60 років вже ні на що не здатні, а є ті, хто в 70 або навіть в 80 здатні виконувати важливі функції, займати відповідальні посади. Мені здається, якщо людина перебуває в хорошій фізичній і інтелектуальній формі, здатна продовжувати своє служіння, то чому повинні бути якісь обмеження, які на неї штучно накладаються?” – зазначив митрополит.
Він навів як приклад практику виходу на пенсію в РПЦ.
“У Церкви, наприклад, існує правило, згідно з яким кожен архієрей і настоятель приходу повинен подати прохання про звільнення на спокій після досягнення 75-річного віку – це значно вище, ніж середній пенсійний вік в країні. Але навіть після цього віку він може продовжити своє служіння, якщо Священноначаліє вирішить, що він залишається придатним до церковної служби. Тому для нас немає нічого дивного в таких законодавчих ініціативах. Я думаю, що кожна людина, яка бажає працювати на благо своєї Батьківщини, якщо їй це дозволяють фізичні і розумові сили, повинна мати на це право”, – заявив Іларіон.
Як відомо, президент РФ Володимир Путін підписав закон, за яким федеральні чиновники, які призначаються і знімаються з посади главою держави, зможуть працювати на своїй посаді без вікового обмеження в 70 років. Проект закону вніс Володимир Путін.
Досі максимальний вік перебування на держслужбі становив 65 років, для керівників вищої групи – до 70 років.