«Люди дощу» – так само як і художній фільм по людину із аутизмом, назвали свій гурт юні музиканти із Запоріжжя. Гурт створив священник ПЦУ Ігор Савва у 2019 році. Своїми думками про значення музики та спільної творчості у їхньому житті учасники гурту поділилися із Радіо Свобода.

Фото: Facebook/Rain People
Невеличке приміщення на другому поверсі однієї із офісних будівель Запоріжжя. Там розмістився храм місцевої громади ПЦУ – та щонеділі ця кімната перетворюється на залу для репетицій запорізького гурту Rain People.
Музичний колектив названий за аналогією з відомим американським фільмом «Людина дощу».

Фото: Facebook/Rain People
«Є такий фільм Дастіна Гоффмана «Людина дощу» про людину з аутизмом. Він свого часу був дуже популярним, відомим. І в якомусь сенсі стало символом аутизму таке поняття як «людина дощу». І ми придумували, придумували назву, і ця назва сподобалася всім найбільше. Так і назвалися «Люди дощу». Спочатку всі троє наших учасників були з аутизмом», – розповідає Ігор Савва, батько однієї із учасниць гурту Марії Савви, а окрім того музичний керівник колективу і священик ПЦУ.
Музика і спільна творчість допомагає учасникам Rain People, але кожному по-своєму.

Фото: Facebook/Rain People
Зараз в колективі – чотири учасники. Двоє з них – це музиканти з аутизмом та засновники гурту Марія Савва та Володимир Олексієнко.
«Перший кліп ми знімали на «Марш січових стрільців». Причому ми знімали на Хортиці. Це було 18 лютого того ж 19 року. Ми тоді знімали в церкві на «Запорізькій Січі». Наче вчора. Пригадую, було холодно. У нас навіть пара з рота йшла. Можна навіть в кліпі це помітити. А другий кліп знімали на пісню Боба Марлі «No, woman, no cry», – пригадує Марія Савва.
Музика стала справжнім сенсом життя для іншої засновниці Rain People Марії Савви. Дівчина зараз навчається грі на мандоліні у Дніпровській академії музики імені Глінки і не уявляє себе без музики: «Для мене це друге життя. Музика допомогла мені соціалізуватися. Я уявляла собі інші професії, але зрозуміла, що в тих інших професіях я не в своїй тарілці. А ось музика те, чого я справді хочу», – підсумовує наше спілкування дівчина.
2 квітня у світі відзначають День розповсюдження інформації про проблему аутизму. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 1 дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектру. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей.
Мистецтво є одним із напрямків допомоги у соціалізації людей із аутизмом.