Патріарх РПЦ Кирило підтвердив рішення церковного суду Московської єпархії РПЦ про позбавлення сану відомого богослова і публіциста протодиякона Андрія Кураєва. Однак водночас він запровадив мораторій на видання такого указу «на час, який надається протодиякону Андрію для переосмислення своєї позиції і повернення на шлях Церкви, який був обраний ним свого часу».

Тривалість мораторію не уточнюється.

Як повідомляє кореспондент Credo.Press, про це йдеться в повідомленні єпархіального суду.

У документі наводиться парадоксальна резолюція глави РПЦ у справі Кураєва, згідно з якою єпархіальний суд не знайшов причин для перегляду справи. Патріарх без будь-яких застережень затвердив це рішення, таким чином згідно з «Положенням про церковний суд» РПЦ о. Андрій вважається позбавленим сану, однак від видачі відповідного указу Патріарх поки утримується.

“Раз мені дали час на “переосмислення”, то буду думати”, – прокоментував Кураєв рішення Патріарха у своєму блозі.

Як повідомляла РП, відомого богослова й блогера, протодиякона РПЦ Андрія Кураєва, який гостро критикував церковні порядки та Патріарха Кирила, таки позбавлять сану. “Суд” не знайшов причин “для зміни вироку”, – написав у своєму блозі 4 березня протодиякон Андрій Кураєв, чию справу в цей день розглядав у другій інстанції Московський єпархіальний церковний суд РПЦ.

Comments are closed.