У Рівненському апеляційному суді розглядали справу протоієрея, настоятеля храму РПЦвУ з Острога Віктора Земляного. Священнику інкримінують розпалювання релігійної ворожнечі і розповсюдження творів, що пропагують насильство та жорстокість.

Суд відбувся 7 квітня. Про розгляд справи проти острозького священника повідомляє   Нoryn.info.

Як повідомляють Рівненські новини, Земляному вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України у березні 2019 року.

На Рівненщині настоятель відомий як глава відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ МП. Одіозний душпастир звертався до президента з інформацією про утиски під час перереєстрації громад у ПЦУ. А наприкінці вересня 2019 року розповів про утиски вірян на Рівненщині під час 42 сесії Ради з прав людини ООН у Женеві.

Крім того, острозький священник активно давав інтерв’ю російським пропагандистським каналам. СБУ знайшла в його діях розпалювання міжрелігійної ворожнечі та антиукраїнські висловлювання.

На минулих місцевих виборах Земляний ішов до Рівненської обласної ради у списках промосковської партії ОПЗЖ.

Апеляцію до суду подавала прокуратура на рішення Рівненського міського суду від 29 січня цього року, згідно з яким обвинувальний акт щодо Віктора Земляного був складений невірно.

В ході засідання суд ухвалив скасувати рішення міського суду і призначити нове судове засідання.

Comments are closed.