РПЦ як велика Церква, за якою стоїть велика держава з політичним, економічним та іншим потенціалом прагне посісти перше місце в православ’ї. Однак, оскільки ця посада, згідно з священними канонами та виходячи з історії, вже зайнята, вони намагаються скинути Вселенського Патріарха. Таку думку висловив речник ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря в інтерв’ю Orthodox Times.

За його словами, Російська Православна Церква побоюється, що у свідомості багатьох прихожан і священників, які все ще належать до Московського Патріархату, зростатиме думка про те, що Церква, до якої вони належать, незаконна за церковними канонами, і віра в те, що їхнє майбутнє становище сумнівне, буде лише зростати. Через це вони побоюються, що тенденція до переходів із юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні посилиться.

Архієпископ Євстратій також розповів про причину тиску на Веленського Патріарха з боку Москви.

“Спираючись на той факт, що це велика Церква, за якою стоїть велика держава з політичним, економічним та іншим потенціалом, вона по суті хоче посісти перше місце в православ’ї. Однак, оскільки ця посада, згідно зі священними канонами та виходячи з історії, вже зайнята, вони намагаються скинути Вселенського Патріарха. Це концепція, яка існує в Московському Патріархаті з кінця Другої світової війни”, – зазначив речник ПЦУ.

За його словами, існують державні та церковні документи СРСР, які свідчать про те, що вже в 1947-48 рр. (оскільки вони вважали обставини сприятливими для них) був намір провести в Москві 8-й Вселенський собор і надати титул Вселенського Патріарха Московському Патріархові. “Плану не було досягнуто, але концепція залишилася”, – зазначив Зоря.

Comments are closed.