РПЦвУ застосовує тиск на державних службовців та священників, погрози, підкуп, комунікаційну війну. Вони роблять усе, щоб залякати тих, хто хоче приєднатися до Православної Церкви України. Про це розповів речник ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря в інтерв’ю Orthodox Times.

Поліція блокує вхід до храму, який незаконно утримують представник РПЦвУ, 5 січня. Фото: Закарпатська єпархія ПЦУ
“Російська Православна Церква створює перешкоди у всіх парафіях, які визнають Томос, на всіх етапах процесу – від оголошення парафіяльних зборів до моменту винесення судових рішень. Вони застосовують тиск на державних службовців та священників, погрози, підкуп, комунікаційну війну. Вони намагаються шуміти в ЗМІ, щоб залякати тих, хто хоче приєднатися до Церкви України”, – зазначив архієпископ.
Однак, за йго словами, хоча і дещо із запізненням, процес переходів прогресує – щомісяця про своє рішення перейти в ПЦУ оголошують одна-дві громади.
“Спочатку, коли було дано Томос про автокефалію, була перша велика хвиля визнань, близько 700 парафій. На даний момент, на мій погляд, наближається нова хвиля переходів парафій, які готові визнати Томос. І ця хвиля почнеться незабаром”, – наголосив Зоря.