Священники ПЦУ сповідають та причащають вірян, які хворі на коронавірус. Водночас причастя відбувається з дотриманням усіх необхідних норм, аби уникнути ризиків зараження і не стати джерелом небезпеки для інших. Про це повідомляють в ПЦУ.
Як зазначається, рекомендації для священнослужителів та парафіян ще у 2019 році ухвалені Священним Синодом та відображені у документі «Практичні настанови у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19».
“Православна Церква України завжди була, є і буде поруч зі своїм народом у будь-які моменти його історії, а особливо зараз – в період пандемії, спричиненої поширенням коронавірусу. Адже в цей непростий час люди потребують духовної підтримки, надії, віри, участі у святих Таїнствах. Тому наша Церква не відмежовується від народу, а, звершуючи своє служіння, робить все для того, аби допомогти людям та підтримати їх у цей складний період.
Богослужіння у наших храмах звершуються із дотриманням карантинних вимог, а також проводяться онлайн-трансляції. Щосуботи наша Церква продовжує приймати онлайн-записки за здоров’я та упокій близьких вам людей. З турботою про вірних, Священний Синод помісної Української Православної Церкви при здійсненні Таїнства Сповіді закликав усіх максимально дотримуватися загальних правил щодо соціальної дистанції та вищевикладених настанов, а також допускати практику загальної Сповіді.
Нагадаємо також, що у Православній Церкві України сповідь онлайн не звершується. І причина не в тому, що ми не приймаємо сучасність, або не хочемо зробити доступними певні речі. А в тому, що Таїнство покаяння, як і всі інші Таїнства Церкви, потребує особистої участі як священнослужителя, так і того, хто кається у гріхах. За допомогою сучасних технологій можливо проводити бесіди на духовні теми, зокрема й щодо гріхів та покаяння. Однак так само, як спогляданням їжі чи пиття не можна втамувати голод і спрагу, – Таїнство не звершується заочно чи дистанційно.
Пам’ятайте, що священники нашої Церкви подають Причастя всім вірним, які звертаються, у будь-який час, як це робиться щодо хворих і у смертельній небезпеці. Також кожна людина завжди може звернутися до священників нашої Церкви, які готові надати духовну підтримку, звершити Таїнства Сповіді та Причастя, вживаючи належні заходи безпеки.
Зауважимо, якщо з певних причин особисте спілкування з хворим неможливе, то духівник може провести духовну розмову та помолитися за здоров’я хворого, використовуючи засоби зв’язку, покладаючи надію на Боже милосердя”, – зазначають в ПЦУ.