Настоятель громади ПЦУ у селі Сутківці на Хмельниччині, відомої виграшною справою у Верховному суді, отець Микола Ковалик спростував закиди представників РПЦ в Україні (УПЦ МП) про те, що за перехід до помісної Церкви України нібито голосують люди, які «до храму не ходять».

«Москва шукає різні фейки і їх стараються людям вкласти у вуха», – зауважив на це благочинний Ярмолинецького району в інтерв’ю «Релігійній правді».

Він розповів, що до отримання автокефалії жителі Сутківців приїжджали до нього у Ярмолинці, бо не могли молитися в храмах Московського Патріархату. А вже після вірянки «обійшли село з поясненням, що є можливість перейти до вже визнаної автокефальної Церкви і не лишатися в Московському Патріархаті». «І більшість села, понад 700 людей підписалися за перехід у Православну Церкву України», – зауважив протоєрей.

Він також додав, що віряни, які висловились за приєднання до ПЦУ, завжди відвідували Свято-Покровський храм у Сутківцях.

Свято-Покровська церква-фортеця ПЦУ у Сутківцях. Фото: Wikipedia|SNCH

Більше того, розповів отець Микола, віряни прийшли до нього і кажуть: «Наш священник нас обманює, ми знаємо, що він у Московській Церкві, бо він не був на помісному соборі, але збирає підписи, для чого він це робить?»

Протоєрей пояснив, що це робилося для того, щоб «зробити перереєстрацію і показати, що в цьому селі люди 100% хочуть лишитися в Українській Православній Церкві Московського Патріархату».

«Він же не казав, що Московського Патріархату, він казав: у нас Українська Церква, лише митрополія, у нас патріархату немає, ми ні до якого патріархату не належимо», – додав отець Микола.

Примітно також, як у Ярмолинецькому районі розділилися прихильники Української і Московської Церков за віковою ознакою.

«Наші парафіяни – переважно молодь. Московський Патріархат в більшості – це люди похилого віку. Хоча є села, де різні, але молодь більш прогресивна, думаюча в ПЦУ. Буває, люди, які ходили в Московську, припинили туди ходити, але ще не прийшли до нас», – пояснив священник.

Comments are closed.