Скандально відомий Запорізький митрополит РПЦвУ Лука “забракував” Ватикан як місце зустрічі президентів Зеленського та Путіна, бо на його думку, там керують “господарі нового світового порядку”.

Як зазначає Лука, Ватикан став одним із важелів світової політики, яким, як і Константинопольським Патріархатом, керують господарі нового світового порядку”.

Водночас він каже, що для населення Донецької і Луганської областей Ватикан – це “синонім УГКЦ, яка виступає структурною частиною Католицької Церкви, з точки зору жителів Донбасу, уніатство і пов’язана з ним політична ідеологія є тими основами, на яких відбувається розпалювання військового конфлікту, сіється ненависть між людьми, обслуговуються амбіції т.зв. “Партії війни”, яка робить все можливе для того, щоб кровопролиття на нашій землі не припинялося”.

Лука переконаний, що “Ватикан зацікавлений виступити в ролі посередника в цьому конфлікті, проте такий сценарій не принесе повноцінного врегулювання”.

“Адже за розмовами про мир буде чітко видно контури інтересів не української, а іншої держави. Держави, яке під своєю сутаною носить костюм першокласного дипломата, має амбітні геополітичні плани”, – каже представник РПЦвУ.

Натомість він вважає, що “для проведення необхідних переговорів з ідейної точки зору, а також нинішніх політичних настроїв для двох країн, ідеальним варіантом може стати Єрусалим”.

Як повідомляла РП, президент Володимир Зеленський вважає, що Ватикан є ідеальним місцем для зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити встановлення миру на Донбасі. Про це Зеленський сказав в інтерв’ю для італійській газеті La Repubblica.

Comments are closed.