Масовий перехід парафій від РПЦвУ до ПЦУ почнеться, коли держава на рівні областей, облдержадміністрацій не блокуватиме ці процеси, а судові інстанції ухвалюватимуть справедливі рішення. Про це сказав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю на Прямому.

“Я спілкувався з представниками громад, які готові перейти до ПЦУ. Але вони очікують, що цей процес стане доступним. Скажімо, в Київській області за два роки не зареєстровано жодного переходу. Попри те, що багато громад мають бажання перейти. Але вони бачать, що обласна державна адміністрація не розглядає їхні звернення і не чинить юридичних дій щодо перереєстрації”, – розповів Епіфаній.

За його словами, потрібно, щоб держава на рівні областей, облдержадміністрацій не блокувала ці процеси і щоби судові інстанції ухвалювали справедливі рішення.

Він також наголосив на важливості резонансного рішення Верховного Суду щодо громади села Сутківці на Хмельниччині.

“…у випадку села Сутківці на Хмельниччині, де священник УПЦ МП начебто виграв у судах. Але коли громада звернулася до Верховного Суду, то Велика Палата визнала попередні рішення судів неправомірними. Це дає можливість формувати певну правову практику, і суди нижчих інстанцій мають керуватися рішенням Верховного Суду”, – зазначив предстоятель.

Він наголосив, що ПЦУ діє тільки в правовому полі.

“Ми рухаємося тільки в правовому полі, ми не хочемо беззаконня. Прагнемо, щоб все відбуваломся мирно і спокійно”, – зазначив глава ПЦУ.

Comments are closed.