Скандально відомий митрополит Запорізький РПЦвУ Лука заявив, що люди, які вшановують День скорботи, а не День перемоги, є “духовними мерцями” та сповідують “нацистську людиноненависницьку ідеологію”. Він також “пророкує” здійснення планів Гітлера на окупованій території через вісімдесят років після початку війни.

Про це він пише у своєму Telegram-каналі в дописі під заголовком: “Війна, що розпочалася в 1941 році, ще не закінчилася”.

Митрополит РПЦвУ Лука

“…я не дивуюся тому, що День Перемоги над фашизмом для цих людей є Днем скорботи. Нацистська людиноненависницька ідеологія – їх символ віри, а Євангеліє – об’єкт для ненависті. І справа тут не в тому, що вони мали психологічні відхилення або погано освічені. Найстрашніші садисти Третього рейху з айнзацгруп були людьми здоровими, дуже високого інтелекту, з блискучою ерудицією і хорошою освітою. Але всі вони були з кам’яним серцем, не здатним до співчуття”, – пише Лука.

Він також стверджує, що “нові господарі країни” намагаються “виховати безсердечних, жорстоких людей, байдужих до питань совісті і моралі”.

“Якщо їм це вдасться, то плани Гітлера на окупованій території будуть втілені в життя, хоч і через вісімдесят років після початку війни. …Війна, яку розпочав Гітлер в 1941 році, ще не закінчилася. Тепер прийшла наша черга захистити те, що зуміли відстояти наші діди”, – пише ієрарх РПЦвУ.

Як відомо, у листопаді 2004 року рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 та 9 травня було проголошено Днями пам’яті та примирення. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи обидва ці дні – 8 і 9 травня – як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».

Comments are closed.