Голова УГКЦ Святослав Шевчук під час презентації українського перекладу книги  Іоана Хрисавгіса «Варфоломій: Апостольська місія. Пророче бачення», яка відбулася у резиденції предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, заявив, що спілкування Риму і Константинополю є добрим прикладом для ПЦУ і УГКЦ.

Про це повідомляє пресслужба УГКЦ.

Шевчук розповів про зустріч зі Вселенським патріархом Варфоломієм у Ватикані, під час якої у нього склалося враження, що що це людина, сповнена енергії, яка постійно випромінює силу, волю і здатність рухати вперед церковне, громадське і міждержавне життя.

«Знаменно, що в цій книзі маємо свідчення про його особисті зустрічі з двома папами – Франциском та Бенедиктом XV. Усіх нас вразив той момент, коли Папа Франциск, особисто відвідуючи Його Святість, схилив перед ним голову і попросив благословення. Це щось більше, ніж взаємне визнання. Це особлива глибока духовна близькість, яка відкриває нові можливості для будь-якого діалогу», – переконаний голова УГКЦ.

Святослав Шевчук також зазначив, що презентація книги про Вселенського патріарха українською мовою є одним із кроків у підготуванні до візиту Його Святості до України з нагоди 30-ї річниці Незалежності.

«Цього року ми спогадуємо 20-ту річницю візиту до України святого папи Івана Павла ІІ. Тоді під час зустрічі він назвав Україну “лабораторією екуменізму”. Такої самої зустрічі Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій очікує цього року з Константинопольським патріархом», – наголосив голова УГКЦ.

Comments are closed.