Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній зайняв 43-тє місце у Топ-100 найвпливовіших українців, складеному НВ за допомогою експертів.

За даними дослідження Центру Разумкова, 64% громадян підтримують церковні традиції і позицію релігійних організацій. Очоливши церкву, яка отримала автокефалію від Константинополя у 2018-му, Епіфаній почав перебудовувати те, чим раніше була УПЦ КП на чолі з Філаретом, у структуру, здатну прийняти в себе нові хвилі вірян.

«Митрополит Епіфаній очолює цілком самостійну українську церкву, що саме по собі додає його словам і діям авторитету, – впевнений релігієзнавець Юрій Чорноморець, доктор філософських наук і фахівець з грецької теології. – Крім того, його заяви є реалістичними, позбавленими елементів утопізму».

Така позиція, на думку експерта, виглядає в очах суспільства значно краще від традиціоналізму, який сповідує митрополит Онуфрій (№ 65 у Топ-100 найвпливовіших українців від НВ), предстоятелем УПЦ МП.

«Епіфаній молодий [за церковними мірками], публічно активний, присутній у популярних медіа і виступає, з одного боку, з чіткою проукраїнською позицією, а з іншого – не висловлює агресії до інших церков і конфесій, як це робив, наприклад, митрополит Філарет» , – додає Руслан Халіков, релігієзнавець з Тернопільського університету ім. Гнатюка.

Comments are closed.