Єпископ Православної церкви України Адріан (Кулик) назвав РПЦ в Україні «кремлівським знаряддям поновлення колонізації». Про це він написав у Facebook.

«Новий етап гібридної війни Московії (Росії) проти Руси (України). Пісьмо Путіна про адіннарот, РПЦ про адіннарот, бігборди Онуфрія про адіннарот – все це свідчить про РПЦ в Україні – Кремлівське знаряддя поновлення колонізації України і українського народу. І все це стає новою реальністю через переважну більшість малоросів/какаяразнітса серед українського народу», – зазначив єрарх ПЦУ.

Він нагадав, що офіційний сайт московського патріархату опублікував статтю першого заступника голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Олександра Щипкова про статтю президента РФ Володимира Путіна «Об историческом единстве русских и украинцев».

Єпископ Адріан Кулик зацитував Щипкова, де той пише про «один народ» і «малоросів»: «Росія не дозволить зробити з України анти-Росію, українці-малороси і росіяни – один народ, який ми готові захищати УСІМА наявними засобами. Стаття Путіна – це погляд на найближчу історичну перспективу. Можна вважати її продовженням «Кримської промови», яку він виголосив у 2014 році, а саме тієї її частини, де йдеться про росіян як про найбільший розділений народ Європи. Сьогодні президент Росії говорить від імені і росів, і новоросів, і малоросів. Він нагадує про те, що Росія не може собі дозволити залишити частину свого народу без захисту. Це питання історичної національної спроможності … момент принципового вирішення проблеми українських росіян (росіян з громадянством держави Україна) явно вже близький. І тут міститься підказка самим українським росіянам. Для них (для нас) зараз важливо утвердитися в своєму культурному самовизначенні, попри репресивну політику етнократичних меншин. Опір потребує як в політичній підтримці, так і в ідеологічному обгрунтуванні, яке і дає стаття “Про історичну єдність росіян і українців”».

Comments are closed.