У контексті останніх подій, зокрема Хрещення Русі, яке відзначали 28 липня, у мережі значно активізувалися поширення проросійськими медіа фейкових меседжів та провокаційних матеріалів на релігійну тематику.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який діє при Мінкульті та протидіє дезінформації, передає РІСУ.

Так, наголошується, що проросійські медіа поширюють повідомлення про те, що візит в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія, який запланований на 24 серпня цього року, “посилить дискримінацію УПЦ МП” та активізує “українських радикалів та націоналістів”.

Коментар митрополита УПЦ МП Антонія, який назвав Варфоломія “особисто відповідальним за розкол України” активно підхопили проросійські медіа, зокрема Страна.ua.

Російська пропаганда також розповсюджує дезінформацію про те, що 24 серпня, під час візиту Константинопольського Патріарха, Володимир Зеленський планує “урочисто передати Варфоломію Софію Київську, а також Києво-Печерську та Почаївську Лаври”.

Стаття під заголовком, “Ошибка пРЕзидента” з’явилась на сайті versii.com напередодні дня Хрещення Русі і поширилась на чисельних телеграм-каналах, сторінках Вконтакте та інших інформаційних ресурсах, які вже не вперше публікують фейкові новини в інтересах Росії.

“Хочемо нагадати, що російська пропаганда використовує будь-які приводи для провокації та дестабілізації внутрішньої ситуації в України, а тема релігії залишається однією із ключових для пропагандистської машини Кремля”, – повідомили у Центрі.

Comments are closed.