Керівництво однієї із заправок у курортному містечку Чорноморськ на Одещині самостійно встановило шлагбаум просто посеред дороги. Через це дістатися до єдиної в місті церкви ПЦУ можна лише пішки, повідомляє РІСУ з посиланням на “5 канал”.

“Ми були заблоковані в храмі під час богослужіння. Напередодні створювались такі умови, що я як настоятель не міг потрапити до храму. Я був змушений їхати відспівувати людину не біля храму, а на цвинтарі”, – повідомив настоятель Свято-Миколаївського храму протоєрей Михайло Щерба.

Після того, як відео оприлюднили, шлагбаум – відчинений, щоправда, лише вдень. Проїхати дорогою повз капличку вночі не можуть ані містяни, ані спецслужби. Сам храм, який будується поруч, кілька разів грабували. Утім дістатися туди автівкою не може навіть охорона.

“Тут церква і від нас постійно вимагають, щоб ми приїжджали тут вночі, контролювали ситуацію, тому що заставники ставлять закладки вночі, постійно ловимо наркоманів. Через цей шлагбаум ми не можемо проїхати, бо вночі все закрито. Плюс не може проїхати пожежна машина”, – каже заступник начальника патруля Чорноморської муніципальної варти В’ячеслав Поліщук.

Альтернативної дороги до храму практично немає, інший шлях – польова – з вибоїнами, а під час навіть невеликих опадів автівки просто застрягають.

“Православна церква – єдиний храм у міста з понад 10 церков російської УПЦ, які розташовані в межах нашої громади”, – наголосив волонтер Володимир Барбул.

Адміністратор заправки у телефонній розмові лише зазначив: шлагбаум встановили, аби місцеві не залишали свої автівки, адже це заважає роботі АЗС.
“Не знаю, що закриває дорогу, і нам міський голова дозволив на ніч закривати, оскільки там виїзд бензовоза. Там люди з селища ставлять машини і виїхати неможливо. Тільки через це. Вдень він відкритий”, – заявила адміністрація заправки.

Місцеві депутати вже звернулися до керівництва міста та рятувальників.

“Це міська земля і представники заправки не мають ніякого права щось тут встановлювати й облаштовувати, тим більше, перекривати проїзд до храму. Я подала звернення до міського голови з вимогою знесення шлагбауму”, – зауважила депутатка Чорноморської міської ради від фракції “Європейська солідарність” Тетяна Шишканова.

Рятувальники у своєму листі зазначили, що дороги та проїзди мають завжди бути вільними, а звернення передали до поліції. Питання про знесення шлагбауму в міськраді мають вирішити протягом 10 днів.

Comments are closed.