У Михайлівському Золотоверхому соборі у суботу, 21 серпня, відбулася подячна молитва (доксологія), яку спільно звершили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Богослужіння проходило двома мовами — українською та грецькою.

Перед спільною подячною молитвою патріарха Вафоломія привітали діти — вихованці недільної школи, яка діє при Михайлівському Золотоверхому монастирі. Кілька дітей приготували вітання Вселенському Патріарху грецькою мовою.

До Києва на Богослужіння приїхали священнослужителі ПЦУ зі всієї України та єпископат у повному складі. Участь у молитві взяли єрархи Константинопольського матріархату. На Богослужінні був присутній також експрезидент України Віктор Ющенко.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній після молебню подякував патріархові Варфоломію за його візит до Києва. Він нагадав, як Константинопольський Патріарх, а тоді ще митрополит, приїздив в Україну 30 років тому, коли українці тільки виборювали свою незалежність.

Вселенський Патріарх, звертаючись до присутніх, зазначив, що у Києві він почувається ніби вдома. І не лише тому, що вже відвідував цю землю, а тому, що Україну і Вселенську Патріархію зв’язують багатовікові стосунки.

«Святий попередник патріарх Фотій був тим, хто першим кинув сюди плодоносне зерно Євангелія. І, звісно, тому, що Київська митрополія була невід’ємною канонічною територією та митрополією під очільництвом нашого святішого апостольського та патріаршого престолу», — зазначив Варфоломій.

Вселенський патріарх також зазначив, що прибув до України, щоб прожити диво воскресіння боротьби за зцілення роз’єднання і побачити на власні очі досягнення багатьох зусиль.

«Ваша праця буде важкою, але через багато десятиліть нащадки прославлятимуть ваше ім’я і ваш приклад. Ми пізнали вас як людину справи, як людини богобоязливу з непохитною вірою в Христа, любов’ю до Церкви і вашої батьківщини», — сказав Варфоломій Епіфанію.

За матеріалами: РІСУ

Comments are closed.