Вселенський патріарх Варфоломій приїхав не тільки до наймолодшої Церкви, але й відвідав найбільшу у світі православну країну.

Про це у своїй колонці для LB.ua пише релігієзнавець Дмитро Горєвой.

«За державною статистикою кількості релігійних парафій, Україна — абсолютний лідер православного світу. У нас зосереджено понад 19 тисяч православних парафій», — зазначає Горєвой.

Для порівняння: друге і третє місце — за Росією та Румунією, 17 і 16 тисяч громад відповідно. А такі традиційні православні країни, як Греція, Сербія, Болгарія чи Грузія, мають ще меншу релігійну мережу — 8, 3,5, 2,5 та менше від 1 тисячі парафій відповідно.

«У цих цифрах насправді і криється причина постійної уваги Варфоломія до України. Його намагання виправити «українське питання» були продиктовані, в тому числі, і пастирською потребою. Повернути до спілкування мільйони українців. Адже тих, хто перебував у штучній канонічній ізоляції, було в рази більше, ніж вірян таких церков, як Александрійська, Антіохійська, Єрусалимська, Албанська, Польська та Чеська разом узятих», — наголосив релігієзнавець.

Comments are closed.