Священник УГКЦ з Тернопільщини Ростислав Смірнов записав відео, в якому застерігає жителів краю не палити суху траву і бадилля, адже по-перше це великий гріх, а по-друге саме цей дим викликає онкологічні захворювання.

Священник їхав на службу Божу та зупинився, щоб відзняти чергове відео, як місто потопає у диму, повідомляє Галас.

“Скільки разів можна просити, вже записував одне відео, друге, і вкотре їду на службу на джерело Всецариці у Монастириськах і знову та сама картина, повністю змушений закривати вікна, виключати кондиціонер, бо неможливо дихати, – відзначив Ростислав Смірнов. – Бо наші господарі викопали городи і хочуть все на тих городах спалювати”.

За словами священника, зазвичай бадилля підпалюють ввечері, але ті купи вже не горять, а просто цілу ніч тліюють і продукують дим.

“На бадилля ввечері впала роса, ви підпалили і купи не горять, а цілу ніч тліють і ми всі дихаємо з вами цим димом, – наголосив отець. – Отруююємо свої легені і легені своїм близьким. І нам байдуже, може в когось алергія, може в когось астма, може хтось хворіє коронавірусом. А що цим людям робити – лізти в підвал?! Треба мати милосердя та любов до своїх ближніх. Мало просто ходити до церкви – мало просто вірити в Бога і молитися – по ділах, каже Христос, пізнаю я чи є ви мої учні”.

Церква прирівнює палінння трави та бадилля до одного з гріхів.

“Папа Іван Павло ІІ видав енцикліку про екологію і про екологічний гріх, він каже, що це є одинадцята заповідь – людина, яка не береже екологію, грішить проти Бога, – сказав Ростислав Смірнов. – Церква каже – не паліть, бо це шкодить середовищу і нашим ближнім. А ми це продовжуємо робити, знаючи, що ми робимо гріх – ми грішимо”.

 

Comments are closed.