У Кам’янці-Подільському, в 300-літньому костелі домініканок РКЦ, відкрили меморіал мученикам за віру. За комуністичної влади це місце стало катівнею та в’язницею для тисяч людей, які вірили в Бога.

Про це повідомляє Credo.

Фото: Credo

Після повстання 1863 року храм був перетворений на офіцерське казино, а монастир — у казарми російської армії.

1923 року НКВС влаштувало в’язницю в домініканському та францисканському монастирях, для знищення католицької та православної громад і національних меншин. Загалом було репресовано близько 20 000 осіб, зокрема близько 7000 римо-католиків.

Фото: Credo

У 1950-х роках, після закриття в’язниці, будівлю колишнього храму використали під електромеханічну фабрику (КЕМЗ). 10 жовтня 1996 р. історичні будівлі храму та жіночого монастиря сестер-домініканок були передані в користування Римо-Католицької Церкви. Отець Алоїз Кособуцький тоді відправив у костелі св. Михаїла першу Святу Месу.

Храм і прихрамові будівлі довгі роки стояли руїнами, але останнім часом, завдяки старанням настоятеля о. Романа Тваруга та єпископа Леона Дубравського, ординарія Кам’янець-Подільського, будівлю почали відновлювати.

Відкриття меморіалу розпочалось виставою молоді, яка відтворила у сценках реальні історії та події 1920-1930-х років. Було показано засудження о. Фелікса Любчинського, Йосипа Жилавського та Юлії Боярської. Після виступу молодіжного театру відбулася Свята Меса, а потім конференція Віталія Несторенка, Томаша Шаєвського і Роберта Чижевського.

Comments are closed.