Патрульні затримали за кермом священника  РПЦвУ з Рівненщини, який, як стверджуютть в поліції, перебував у нетверезому стані. Від аналізів на вміст алкоголю у лікарні він відмовився.

Сам священник РПЦвУ каже, що ні від чого не відмовлявся, аналізи поздавав і п’яний не був – пив лише квас, повідомляє Духовний фронт України.

За даними 4vlada.com п’яним водієм Mazda був настоятель Свято-Хресто-Воздвиженського храму в селі Вежиця Старосільської громади Сарненського району священник РПЦвУ Ігор Маринич.

У судовому реєстрі знайшлося ще принаймні вісім справ, де фігурує прізвище служителя РПЦвУ. Раніше він вже їздив за кермом п’яним і намагався продавати зброю.

30 червня в обідній час у Рівному сталася аварія: виїжджаючи з другорядної дороги, водій авто Volkswagen Passat врізався у Mazda 5, яка їхала по головній. Автомобілі пошкодились, а під час спілкування з водіями патрульні помітили, що водій Mazda виглядає п’яним.

Огляд показав у його крові 0,67 проміле алкоголю – утричі більше за допустиму норму. Однак водій із цим результатом не погодився, а на обстеження до лікарні їхати не схотів.

Патрульні склали на нього протокол за керування у нетверезому стані (стаття 130 Кодексу про адмінправопорушення), на водія Volkswagen Passat – протокол за вчинення аварії (стаття 124) та постанову через відсутність страхового полісу (стаття 126).

Наразі за керування автомобілем напідпитку людина може заплатити мінімум 17 тисяч гривень.

16 липня Рівненський міський суд визнав Маринича винним у керуванні машиною в нетверезому стані та постановив оштрафувати на 17 тисяч гривень і забрати права на рік. Маринич подав апеляцію, але апеляційний суд його скаргу не задовольнив, назвавши постанову міського суду законною та обґрунтованою.

Крім того, Ігор Маринич подав позов на поліцейського 3-ї роти 1-го батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області, сержанта поліції Віталія Косенка: вимагає скасувати постанову від 30 червня про те, що він був п’яний за кермом.

Суд відкрив провадження у справі, і наступне засідання призначене на 23 вересня.

«Я дійсно пив квас живого бродіння. Я не знав, що він показує… Але якщо він і показує, то це може бути 0,25 проміле, але не 0,67. Я пішов, здав аналізи, які показали, що я тверезий», – стверджує священник РПЦвУ.

У 2011 році суд оштрафував Ігоря Маринича на 136 гривень за те, що той був п’яний і матюкався, шарпаючи за одяг працівників міліції й не реагуючи на їхні зауваження.

У 2015 році на дорозі Борове-Рокитне-Вежиця в урочищі «Кобила» священник передав гранату Ф-1 неповнолітньому.

Тоді він визнав свою провину, уклав угоду з прокурором про визнання винуватості у злочині  (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) й мав заплатити 30 тисяч гривень штрафу, але апеляційний суд зменшив штраф на 12 гривень – до 29 тисяч 988 гривень.

У 2015 році Київський райсуд Одеси оштрафував Ігоря Маринича на 85 гривень за стрілянину з дрібнокалібірного карабіну ТОЗ 99-01 в напрямку моря. Також суд конфіскував карабін.

У червні 2015 року на дорозі Бежиця-Рокитне-Борове Маринич керував авто у нетверезому стані. Проходити огляд в лікарні відмовився у присутності свідків. У суді пояснив, що в той день алкоголь не пив, а в райвідділі без пояснень склали на нього протокол.

Суд закрив провадження «за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення». Того ж дня у червні 2015-го керував авто з фальшивим номерним знаком. Суд обмежився усним зауваженням.

У 2016 році у Рівному водій автомобіля Volkswagen Ігор Маринич керував авто напідпитку. Він не захотів проходити ні тест на алкодрагері, ні в лікарні – відмовився у присутності двох свідків.

Суд постановив оштрафувати водія на 10 тисяч 200 гривень і забрати права на рік, але в апеляції постанову скасували.

Апеляційний суд зауважив, що патрульні не склали ні акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, ні направлення порушника на огляд у лікарню.

Також у протоколі про адміністративне правопорушення немає підпису Маринича чи інформації про те, що він відмовився підписувати протокол.

У 2018 році у Клесові Ігор Маринич, керуючи BMW 318, виїхав з другорядної дороги і не пропустив Mercedes-Benz, який їхав по головній. Внаслідок аварії машини пошкодились, а пішохід отримав незначні травми. Суд вирішив закрити провадження через те, що сплив термін накладення адміністративного стягнення.

7 липня 2019 року в Рівному по вулиці Грушевського, 38 Маринич їхав на авто Mercedes-Benz, хоча його право користуватися авто було обмежене постановою державного виконавця від 11 червня 2018 року (імовірно, за несплату попередніх судових стягнень, – ред.).

Суд визнав водія винним та вирішив позбавити його права керування авто на 3 місяці. В апеляції постанову суду скасували, а провадження закрили. Апеляційний суд вирішив, що це порушення не завдало значної шкоди державним чи суспільним інтересам, а водій повністю визнав свою вину та щиро розкаявся. Тому йому винесли усне зауваження та й по всьому.

У березні 2020 року Ігоря Маринича затримала СБУ, коли він намагався продати протитанковий гранатомет, сім гранат з запалами і 800 грамів тротилу за 40 тисяч гривень. Про це повідомляло UA:Рівне.

За інформацією СБУ, настоятель одного з храмів Рівненщини хотів налагодити канал збуту зброї. За версією слідства, він часто їздив із проповідницькою місією у зону бойових дій на сході України протягом 2015-2018 років, а назад повертався з «трофеями», які продавав знайомим.

Після отримання оплати священник нібито залишав закладки зі зброєю в підвалах багатоповерхівок й промислових районах Рівного, щоб його важче було викрити. Кілька фактів продажу правоохоронці все ж задокументували.

Comments are closed.