18 вересня в київському кафедральному соборі св. Олександра відбулися урочистості з нагоди 700-річчя відновлення Київсько-Житомирської дієцезії.
Службу Божу очолив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький у співслужінні з Апостольським нунцієм в Україні Вісвалдасом Кулбокасом, повідомляє Credo.

«Ми зібралися тут сьогодні, щоб подякувати Богові за сім століть історії нашої Церкви на українських теренах, — сказав єпископ Кривицький. — Подякувати за кожну людину, яку історія пам’ятає — і якої не пам’ятає, бо кожна людина була тут цеглинкою. Вони будували тут живу Церкву, Церкву спасенних, яких своєю кров’ю відкупив Ісус Христос».

Архієпископ Вісвалдас Кулбокас, Апостольський нунцій в Україні, говорячи про важливість ювілею дієцезії, сказав: «Відзначаючи 700-річчя Київсько-Житомирської дієцезії, ми дякуємо Господу за дар віри, за пастирів, які служили тут впродовж століть, і за вірних, серед яких були мученики і святі, за доброчинців, що зробили свій внесок у справу євангелізації. Церква у своїй діяльності завжди спирається на депозит отриманої віри і на сопричастя святих, а це означає, що сьогоднішній день святкуємо не лише ми, а й ті, хто жив і працював тут раніше. У той самий час ми несемо велику відповідальність перед тими, хто прийде після нас. Ця відповідальність включає у себе наше духовне зростання, нашу здатність євангелізувати інших і турбуватися про чужі матеріальні потреби. Це дуже важливі обов’язки, які ми не завжди можемо виконувати належним чином».
Наприкінці урочистої Літургії відбулася молитва перед Пресвятими Дарами на знак подяки Господові за століття присутності Його Церкви на українській землі, після чого єпископ Віталій Кривицький уділив усім присутнім папське благословення.
Згідно з розпорядженням Апостольської пенітенціарії, вірні, які відвідали урочистість, отримали повний відпуст.









