87 відсотків школярів не мають можливості для вивчення предметів духовно-морального спрямування.

Такі дані було озвучено 23 вересня на засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, повідомляє Собор.

Ключовим питанням обговорення під час засідання було забезпечення викладання курсів духовно-морального спрямування у закладах освіти.

Під час засідання з тривогою було відзначено, що минулого навчального року кількість закладів загальної середньої освіти, у яких здійснювалося викладання таких курсів, становила 31,65 відсотка від загальної кількості шкіл в Україні, а кількість учнів, охоплених таким викладанням, – лише 12,64 відсотка. Таким чином, більше 87 відсотків майбутніх громадян України не мають можливості вивчення предметів духовно-морального спрямування, що вкрай негативно впливає на можливості їхнього формування на засадах традиційних для нашого народу духовних і моральних цінностей.

Учасники засідання обговорили наявні проблеми у забезпеченні викладання курсів духовно-морального спрямування, а також практичні кроки, спрямовані на покращення ситуації із викладанням вказаних курсів. Зокрема, члени Громадської ради були одностайними у необхідності надання відповідного грифу Міністерства освіти і науки України програмам з курсів духовно-морального спрямування, зокрема програмам «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», а також у важливості відновлення діяльності експертної комісії з етики та предметів духовно-морального спрямування.

Comments are closed.