5 жовтня у Ватикані з нагоди Всесвітнього дня вчителів, проголошеного ЮНЕСКО, відбулася міжрелігійна зустріч на тему «Релігії та освіта: до глобального договору про освіту».
Про це повідомляє Vatican News.
У заході, зокрема, взяли участь Папа Франциск та Вселенський Патріарх Варфоломій.
З уст представників різних релігій та духовних традицій, які вперше зібралися на зустріч, присвячену темі освіти й виховання, прозвучав заклик до урядовців знову надати освіті пріоритет в політичних програмах своїх країн, підтримуючи освітян і беручи до уваги всі аспекти цієї професії.
Як повідомляє orthodoxtimes.com, у своїй промові Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив, що справжній учитель є найбільшим надбанням освіти. Він зазначив, що про якість суспільства судять за тим, як воно оцінює та організовує виховання молодого покоління.
“Виховання нового покоління – одна з найскладніших проблем, які суспільства покликані вирішувати. У наш час до складного по суті завдання виховання додаються нові труднощі, пов’язані зі знаками часу. Стрімкий розвиток науки і техніки, вибух інформації та Інтернету, феномен глобалізації та всемогутність економічних критеріїв, секуляризація, суспільно-політичний розвиток, мультикультуралізм та плюралізм, культурне різноманіття, фундаменталізм тощо створюють сильні потрясіння в цій царині, яка є фундаментальною для суспільства та культури. Розхитуються дорогоцінні традиції, свобода людини неправильно сприймається як “мистецтво уникати зобов’язань”, індивідуалізм і легалізм поширюються по всьому світу.
Папа Франциск підкреслив, що освіта зобов’язує нас ніколи не використовувати ім’я Бога для того, аби виправдовувати насильство і ненависть до інших релігійних традицій, освіта зобов’язує засуджувати всі форми фанатизму і фундаменталізму та приймати інших такими, якими вони є, а не такими, якими ми хочемо, щоб вони були.
“Якщо ми хочемо більш братерського світу, ми повинні навчити нові покоління “визнавати, цінувати і любити кожну людину незважаючи на фізичну відстань, незважаючи на місце в світі, де вона народилася чи де вона мешкає”, – цитує Папу Франциска