Уперше Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній завітав з першосвятительським візитом у Херсонську єпархію.

13 жовтня митрополит Епіфаній у м. Херсоні на Острові (район Нафтогавані) звершив освячення храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця та очолив Божественну літургію.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Упродовж 20 років настоятель спільно з громадою та місцевими рибалками будували храм. Сьогодні ж сповнені радістю, що довголітні старання з Божою допомогою увінчалися успіхом.

Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію співслужили архієпископ Даміан, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, єпископ Херсонський і Каховський Борис, єпископ Херсонський і Таврійський Никодим, настоятель храму ігумен Григорій Семеряк та місцеве духовенство.

Під час відправи настоятель храму ігумен Григорій був піднесений до сану архімандрита.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці літургії Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до вірян з першосвятительським словом й привітав громаду з освяченням престолу та храму.

«Вітаю з цією величною подією в житті вашої громади – освяченням цього прекрасного храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця. Кожен храм, який ми освячуємо в нашій єдиній помісній Православній Церкві України є свідченням того, що Церква жива, вона розвивається і утверджується. Тому сьогодні ми радіємо, що маємо можливість разом підносити свої молитви в освяченому новому храмі Херсонської єпархії», – сказав Митрополит Епіфаній.

«Побудова храму Божого – це, найперше, є наша вдячність Богові за те, що Він допомагає нам, сприяє нам, укріпляє наші немічні духовні і фізичні сили. Бо Господь сказав: «Без Мене не можете робити нічого» і цей храм є певним чудом у нашому житті, бо якщо б Господь не благодіяв, не допомагав і не сприяв, то ми б ніколи власними силами не могли спорудити дім Божий», – додав Предстоятель.

Також Митрополит Епіфаній закликав бути вдячними захисникам та захисницям Батьківщини й підносити молитви за них.

«Напередодні величного церковного свята Покрови Божої Матері, а також державного свята, коли ми згадуємо наших захисників і захисниць – ми повинні завжди бути вдячними їм і пам’ятати про їхній величний подвиг. Тому в цей день, цей подячний день, в день освячення цього прекрасного храму, будемо звертатися до Пресвятої Богородиці, нашої Небесної Матері, Яка чує наші прохання, Яка звертається молитовно до Свого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, будемо просити, щоб і надалі Вона простирала над нашою Україною Свій благодатний омофор, щоб оберігала нас від усякого зла, від бід і від ворогів, які оточили нас і намагаються нас знищити. Але якщо ми будемо вірними Богові, будемо звертатися до Його Пречистої Матері у своїх молитвах – неодмінно отримаємо бажане, те, що є корисним для нашого спасіння. Тому нехай Господь за молитвами Своєї Пречистої Матері дарує кожному із нас, найперше, міцне здоров’я, силу і наснагу трудитися, молитися і боротися зі своїми гріхами», – підсумував Митрополит Епіфаній.

Він вручив іменний хрест Предстоятеля настоятелю храму, а також відзначив фундаторів церковними нагородами.

Comments are closed.