Сьогоднішнє свято, попри те, що не входить до числа великих дванадесятих свят, для нашого народу є особливо важливим, шанованим і, без перебільшення, рідним. Від княжих часів, славної козаччини і до сьогодні український народ по-особливому шанує заступництво Божої Матері, Яка завжди асоціювалася з материнською любов’ю, рідним домом, рідною землею, родиною.

Про значення свята розповіли в ПЦУ.

“Неспроста багато православних храмів в Україні названі на честь Покрова Пресвятої Богородиці. З покоління в покоління ми передаємо особливу надію і повагу до нашої Небесної Заступниці, ми вшановуємо свято Її Покрова з особливою молитовністю та побожністю. І віримо, що Пречиста Діва Марія Своїм омофором захистить нас від ворогів – видимих і невидимих.

Для людей цілком природно прагнути бути захищеними, почуватися у безпеці. Коли нам холодно, ми вкриваємо тіло додатковим одягом, коли йде дощ – ховаємося від нього під парасольками, коли вітер – шукаємо затишного місця, коли темно – освітлюємо шлях, коли чогось боїмося – шукаємо захисту у тих, хто поруч, а діти – найперше, у своєї матері. Матір Божа – то наша Небесна Матір, Заступниця і Помічниця для всіх нас, і, мабуть, немає жодного християнина, який би не звертався до Неї по допомогу.

Тож дякуймо Пречистій Богородиці за Її велике милосердя, підтримку і захист, які ми повсякчас відчуваємо у своєму житті. Молімося, аби Вона і надалі берегла український народ під Своїм Покровом, охороняючи від усякого зла, від підступів супротивників, скорбот, біди та ворожнечі. Пресвята Богородице, спаси нас!” – йдеться в тексті.

Comments are closed.