Контемплятивна сестра-редемптористка УГКЦ Марія (Слєпченко) посіла 2 місце на міжнародному конкурсі композиторів у Відні. Цей конкурс відбувся під егідою Віденської консерваторії імені Шуберта.

Сестра подала на музичне змагання два твори: для фортепіано і  для симфонічного оркестру. Призове місце зайняв твір для симфонічного оркестру, розповідає Духовна велич Львова.

Для сестри Марії музикування пов’язане насамперед з молитвою.

“Не уявляю собі творчості без зв’язку з Богом. Якби у моєму випадку зв’язок з Богом похитнувся чи перервався, то автоматично я б не могла творити. Бо для мене це одне ціле. Тобто творчий процес для мене є молитовним процесом”, – розповідає сестра.

Додамо, що сестра Марія (Слєпченко) упродовж довгих років створює хорову музику для Богослужінь, а також церковні пісні. У 90-х роках за творами сестри хор “Небесне воїнство”, де співали студенти консерваторії та учні середньої спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької, випустили декілька дисків.

Зараз  музику сестри Марії можна почути у виконанні хору “Аксіос” при храмі Архистратига Михаїла у Львові. Також твори с. Марії виконують хорові капели “Дударик” і “Трембіта”. Нещодавно світ побачив диск із Акафістом блаженному Омелянові Ковчу на музику с. Марії (текст. о. Назарія Заторського) у виконанні капели “Трембіта”.

Comments are closed.