Херсонський окружний адміністративний суд зобов’язав Свято-Григорівський Бізюків чоловічий монастир РПЦвУ, розташований у Червоному Маяку Бериславського району, укласти охоронні договори для збереження 7 об’єктів культурної спадщини.

Про це повідомляє Новий день.

Йдеться про пам’ятки сакральної архітектури національного значення: споруду монастиря, мури, 3 башти 1781 року, браму 1889 року та Покровську церкву ХІХ століття.

Таке рішення суд прийняв за позовом Бериславської окружної прокуратури.

«Усі вказані споруди на сьогоднішній день перебувають у власності монастиря і використовуються за первісним призначенням. За законом, власник або уповноважений ним орган зобов’язані утримувати пам’ятки в належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення. Але монастир ці вимоги не виконує», — повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

Нагадаємо, що між жителями Червоного Маяка та керівництвом монастиря виник конфлікт через будівництво п’ятиметрового муру. Люди звинувачували монахів у самовільному захопленні землі. Останні ж дорікали громаді у тому, що вона перетворила на руїни збудовані ще в позаминулому сторіччі монастирські споруди.

Крім того, Херсонський окружний адміністративний суд наприкінці 2019 року примусив Новорайську сільраду відвести в постійне користування монастирю земельну ділянку майже в 7,5 га.

Свято-Григорівський Бізюків чоловічий монастир почали будувати в 1781 році. Після його закриття у 1918-му тодішня влада зруйнувала більшість його будівель і споруд. Частину служителів без суду і слідства піддали тортурам і вбили, а решту розігнали. Зараз монастир належить до Російської Православної Церкви в Україні.

Comments are closed.