Фейкову монахиню, яка присвоїла 45 тисяч доларів начебто для молитовного обряду, покарали 10 роками тюрми. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області визнав жінку винною в шахрайстві в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Обвинувачена протягом 3-4 років ходила по ринку міста Біла Церква між рядами торгівців в одязі монахині з сумками-баулами, просила пожертви на дитбудинок. Її знали як «матушку Єлену» зі Святопокровського монастиря, замовляли їй молитви за здоров’я, за упокій. Вона також пропонувала «більш сильні служби у монаха за 300 гривень».

Потерпіла торгувала на ринку і монахиня часто підходила до її торгової точки, вони спілкувалися та з часом здружилися. Матушка Єлена також приходила до жінки в гості, оскільки та сама її запрошувала. Одного разу монахиня розповіла, що в монастирі з’явився отець Митрофан, який займається вичиткою. У свою чергу, потерпіла розповіла, що їй давно не повертають борг у дуже великій сумі. У вересні 2016-го монахиня запропонувала посприяти у поверненні боргу за допомогою молитовних обрядів у монастирі. Для обряду треба 25 тисяч доларів, тобто десятину від суми боргу, і боргову розписку.

За кілька днів потерпіла в присутності своєї дочки і ще двох свідків передала гроші і розписку. Матушка Єлена обіцяла повернути гроші і розписку через 40 днів, але не зробила цього. Натомість повідомила, що передані кошти зароблені не чесним шляхом та є «брудними» і не підходять для молитовного обряду. Тому їх треба замінити на інші купюри в такій же сумі. Потерпіла змогла дати лише $20 тисяч – монахиня їх забрала і потім знову нічого не віддала. Коли потерпіла стала наполягати на поверненні коштів, то монахиня зникла і припинила виходити на зв’язок. Після звернення до поліції жінка підходила до потерпілої та переконувала, що не брала гроші.

У матеріалах справи є відповіді з монастирів «Свято-Покровська Голосіївська пустинь»  і Свято-Покровського жіночого монастиря, що там немає і ніколи не було отця Митрофана, як і матушки Єлени. Чоловіка взагалі не може бути серед насельниць жіночого монастиря.

Суд також критично оцінив твердження обвинуваченої, що вона була бухгалтером в церкві та дружиною священника і діяла саме у цьому статусі, оскільки доказів цього не надано.

Її засуджено до 10 років позбавлення волі. Також із неї стягується 1,17 млн грн матеріальної шкоди і 100 тисяч моральної компенсації.

Comments are closed.