Скандально відомий Запорізький митрополит РПЦвУ Лука звинуватив ігумена монастиря Ватопед на Святій Горі Єфрема та загалом афонських ченців у “зраді” та “любові до грошей”.

Про це він написав у своєму блозі в Telegram.

Митрополит РПЦвУ Лука

Лука обурений, що Єфрем, пояснюючи свою підтримку ПЦУ, заявив, що дуже любить російських віруючих і шкодує, що між Фанаром та Російською Церквою існує поділ, але нічим не може допомогти.

“Ігумен Єфрем був для мене колись авторитетним ченцем, особливо в той час, коли він зазнавав гонінь з боку безбожної влади. Але тепер, коли вже вкотре прикриває свою зраду Церкви лицемірством і брехнею, у мене ця людина викликає лише почуття жалю”, – пише Лука.

Митрополит РПЦвУ звинувачує ігумена Єфрема, що він “погоджується апріорі з усім, що витворює і витворятиме нинішній стамбульський розкольник і єретик, який займає престол Константинопольської Церкви”.

“Ігумен Єфрем говорить про те, що “любить росіян”, але я знаю, в чому секрет такої любові. Після того, як наша Церква перервала євхаристійне спілкування з Константинопольським Патріархатом, я особисто був свідком того, як греки дзвонили і просили лише про одне, щоб ми не забороняли паломникам їздити на Афон. Вся любов греків перебувала в кишенях тих людей, які везуть на Святу Гору свої гроші”, – зазначає Лука.

Comments are closed.