Бажання українців мати свою Церкву злить Москву, і свою злість вони спрямовують на Патріарха Варфоломія.

Про це під час розмови із українськими журналістами розповів Вселенський Патріарх Варфоломій, повідомляє LB.ua.

“Мене не засмучує те, у чому мене звинувачують росіяни та що про мене говорять, зокрема, митрополит Волоколамський Іларіон чи митрополит Антоній Бориспільський. Я це прощаю. Але я не дам ставити під сумнів права та привілеї Вселенського престолу, надані Вселенськими Соборами та тисячолітньою історією”, – зазначив Патріарх.

На його думку, атаки на нього збільшилися після візитів до України та США, тому що обидва візити були вдалими та благословенними. “Звісно, наші брати-росіяни не хотіли б, щоб вони такими були”, – зазначив Патріарх.

“Ви питали про мої враження від візиту в Україну. Мене вразила віра українців і повага. Де б я не з’являвся, мені дякували за Томос та автокефалію, особливо під час служби перед Софією Київською. Ще я побачив бажання держави співпрацювати з автокефальною церквою України. Мені це подобається”, – зазначив він.

Варфоломій наголосив, що перехід громад від Московського Патріархату до Православної Церкви України сьогодні ще раз доводить, що українці хочуть мати власну церкву, що не залежить від Москви. І це ще більше підтверджується тим протистоянням, яке є на політичному рівні – між Україною і Росією.

“Звичайно, це бачить Москва, її це ще більше злить. Як результат, на мене виливають ще більше бруду. Але це не страшно. Нехай таким чином вони заспокоюються”, – наголосив Патріарх.

Comments are closed.