Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон “Про службу військового капеланства”, повідомляє Інтерфакс.
“Сьогодні підписав надважливий закон “Про службу військового капеланства”. Вважаю, що цей документ є важливим кроком до формування сучасної української армії, яка дбає про своїх захисників і захисниць”, – написав Стефанчук у Facebook.
З його слів, закон став відповіддю на духовний запит. “Запроваджуючи Службу військового капеланства, ми висловлюємо підтримку нашим священнослужителям-добровольцям, що з перших днів і до сьогодні на передовій. Це важливо для реформування нашої армії на шляху до членства в НАТО. Це важливо для України!”, – наголосив спікер.
Як повідомляла РП, Верховна Рада ухвалила цей законопроект 30 листопада.
Служба військового капеланства створюється як окрема структура у складі Збройних сил України, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів військових формувань Державної прикордонної служби.
Більшість положень цього закону набирає чинності з 1 липня 2022 року, крім частини другої ст.7 (обов’язковою вимогою для посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти). Ця норма буде введена в дію через п’ять років після набрання чинності законом.
Закон про капеланство важливий тим, що змінюється сам статус капелана – він буде військовослужбовцем, а не найманим працівником. Про це заявив заступник голови Синодального управління військового духовенства по співпраці зі Збройними Силами України ПЦУ протоієрей Леонтій Никитенко.
Законодавство забороняє РПЦ в Україні (УПЦ МП) мати військових капеланів в українському війську.
Про це в інтерв’ю Релігійній правді заявив священник ПЦУ Костянтин Холодов, один із творців капеланської служби та лобістів закону про військове духовенство, відповідаючи на запитання, чи можуть представники Московського Патріархату теоретично потрапити до війська.