Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон “Про службу військового капеланства”, повідомляє Інтерфакс.

“Сьогодні підписав надважливий закон “Про службу військового капеланства”. Вважаю, що цей документ є важливим кроком до формування сучасної української армії, яка дбає про своїх захисників і захисниць”, – написав Стефанчук у Facebook.

З його слів, закон став відповіддю на духовний запит. “Запроваджуючи Службу військового капеланства, ми висловлюємо підтримку нашим священнослужителям-добровольцям, що з перших днів і до сьогодні на передовій. Це важливо для реформування нашої армії на шляху до членства в НАТО. Це важливо для України!”, – наголосив спікер.

Як повідомляла РП, Верховна Рада ухвалила цей законопроект  30 листопада.

Служба військового капеланства створюється як окрема структура у складі Збройних сил України, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів військових формувань Державної прикордонної служби.

Більшість положень цього закону набирає чинності з 1 липня 2022 року, крім частини другої ст.7 (обов’язковою вимогою для посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти). Ця норма буде введена в дію через п’ять років після набрання чинності законом.

Закон про капеланство важливий тим, що змінюється сам статус капелана – він буде військовослужбовцем, а не найманим працівником. Про це заявив заступник голови Синодального управління військового духовенства по співпраці зі Збройними Силами України ПЦУ протоієрей Леонтій Никитенко.

Законодавство забороняє РПЦ в Україні (УПЦ МП) мати військових капеланів в українському війську.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді заявив священник ПЦУ Костянтин Холодов, один із творців капеланської служби та лобістів закону про військове духовенство, відповідаючи на запитання, чи можуть представники Московського Патріархату теоретично потрапити до війська.

Comments are closed.