В умовах загрози повномаштабної війни Церква повинна не тільки заспокоювати людей – вона повинна їм давати правильні орієнтири.

Таку думку висловив митрополит Львівський та Сокальський Православної Церкви України Димитрій в ексклюзивному інтерв’ю Релігійній правді.

“Чи буде в Україні війна? Запитання, яке ставить кожний. Не бракує і роздумів над цим. Багато хто чомусь забуває, що вторгнення Росії в Україну вже давно відбулося, і цей факт зафіксовано ще у 2014 році. Церква завжди закликає до миру, Церква проповідує мир, але мир справедливий, а не примусовий. На жаль, така інформація не заспокоює людей, бо вони й так змучені через пандемію і зрештою тою війною, яка триває вже 7 років”, – сказав митрополит.

За йогос ловами, люди зараз є не зовсім душевно здоровими. Нав’язливі стани та проблеми з депресією ще нікому не вдалося здолати просто так, і здається, вони є очевидними.

“Церква повинна не тільки заспокоювати людей, вони повинна їм давати правильні орієнтири, як у цій ситуації діяти і як у цьому всьому не втрачати свободи особистості й здорового глузду, бо може хтось з цих причин хоче навіть накласти певні обмеження на свободи людини. Нам усім потрібно бути максимально зосередженими і організованими як народу”, – сказав він.

За словами ієрарха, методи ведення війни постійно змінюються, і нам усім відомо про такий термін, як “гібридна війна”, або ж “інформаційна”.

Він наголосив, що для віруючих людей завжди залишатимуться актуальними слова Христа Спасителя в найважчі для Нього хвилини зради: “Тоді Ісус говорить йому: поверни меч твій на його місце, бо всі, хто візьме меч, від меча і загинуть” (Мф. 26, 52). “Про це варто пам’ятати усім запаленим до війни головам”, – сказав митрополит Димитрій.

Comments are closed.