Ми повинні, як церкви і християни, самі взятися до роботи і не давати політикам проповідувати християнську ідею в сучасному світі, бо вони – чи так, чи сяк – її заплямують.

Про це Глава УГКЦ, верховний архієпископ Святослав Шевчук сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Я, як християнин, справді розумію, що ми повинні оці сенси, ці цінності сьогодні помогти внести в нову культуру, яка формується на наших очах. Ми повинні до цього прямувати. І церква не може дозволити собі віддати ці сенси в руки політиків чи держави. Ми не можемо перекласти на плечі політиків завдання проповідувати християнські цінності. Коли якась церква, навіть, яка сповідує візантійську модель симфонії між державою і церквою, в сучасному світі буде хотіти, щоб держава грала роль пропагаторки або хранительки християнських цінностей, – це знищить таку церкву”, – сказав він.

За словами Глави УГКЦ, політик може проповідувати лише своїм християнським життям.

“Ми повинні, як церкви і християни, самі взятися до роботи. Самі жити цими цінностями і не давати політикам проповідувати християнську ідею в сучасному світі, бо вони – чи так, чи сяк – її заплямують. Тобто, ми є учнями Христовими і це наше святе завдання – донести до сучасної людини повноту світла Христового Євангелія”, – сказав Предстоятель.

Comments are closed.