Священник Православної Церкви України Андрій Дудченко, який приєднався до ПЦУ після участі в Об’єднавчому соборі 2018 року, висловив подив, чому єрархи РПЦ в Україні (УПЦ МП) взагалі ніяк не коментують загрозливу ситуацію навколо України. Він також не розуміє, чому в РПЦвУ не закликають до миру і не моляться за нього.

Про це священник написав на своїй сторінці у Facebook.

«Я не те щоб нагнітати, а правда не розумію: чому у цій цій ситуації мовчить УПЦ Московського Патріархату? Я все чекав, що на офіційному сайті з’явиться якщо не звернення щодо загрози, то хоч би заклик до посиленої молитви за мир. Іноді мовчання промовистіше за слова. Або вони впевнені, що нічого не буде?», – пише отець Андрій Дудченко.

Він також нагадав, як єрархи РПЦвУ не встали у Верховній Раді під час вшанування українських військовослужбовців.

«Ті троє, хто не встав у Раді кілька років тому, бо нібито за мир, – де ваша позиція сьогодні? Якщо мовчать єрархи, чому всі інші, як у рот води набрали? Де голос проукраїнського крила УПЦ МП (а таке є, повірте мені, далеко не всі проукраїнські з’єдналися з ПЦУ). Невже за ці роки начальство зуміло так залякати священників?», – запитав Дудченко.

Нагадаємо, раніше на «голосне мовчання» УПЦ МП на тлі загрози російського вторгнення в Україну звернув увагу речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря).

Comments are closed.