У День єднання українські духовні лідери провели молитву у Софії Київській за мир в Україні.

Відео молебню виклав на своїй сторінці у Facebook  речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря.

“Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни! Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звершила молитву за Україну в Святій Софії”, – написав архієпископ Євстратій.

Примітно, що спільний молебень проігнорував очільник РПЦ в Україні (УПЦ МП) митрополит Онуфрій.

За даними ведучих телемарафону «UAРазом», який транслюють усі телеканали, на молебні 16 лютого «зібралися очільники всіх церков». Проте під час трансляції показали лише Предстоятеля помісної Православної Церкви України (УПЦ/ПЦУ), Главу УГЦК, представника Римо-Католицької Церкви, протестантських церков, мусульман та юдеїв. Очільника УПЦ МП на молебні не було, замість себе він відправив пересічного єпископа.

Як повідомляє пресслужба ВРЦіРО, молитви, слова благословення для Українського народу та звернення на захист України від агресії з боку Росії виголосили релігійні діячі різних конфесій:

  • Епіфаній (Думенко), Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України;
  • Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви
  • Віктор (Коцаба), єпископ Баришівський, вікарій Київської єпархії Української Православної Церкви;
  • Віталій Кривицький, єпископ, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви;
  • Станіслав Носов, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні;
  • Леонід Падун, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;
  • Іцхак Єрехман, рабин Об’єднання іудейських релігійних організацій України;
  • Рустам Гафурі, шейх, заступник Верховного Муфтія Духовного Управління Мусульман України;
  • Григорій Комендант, головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного Товариства.

В урочистості взяли участь також представники Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Євангельської Церкву, Всесвітнього Альянсу баптистів, а також голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

Захід завершився молитвою «Боже Великий, Єдиний…» у виконанні камерного хору «Кредо» під керівництвом диригента, народного артиста України Богдана Пліша.

Нагадаємо, що 14 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до народу України у зв’язку з тим, що Росія збирає війська для ймовірного нападу. Він закликав українців не тікати з країни, а також заснував День єднання, який тепер відзначатиметься 16 лютого.

“Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписаний. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність”, – повідомив президент.

Також Кабінет міністрів розпорядженням від 14 лютого запропонував ВРЦіРО провести 16 лютого спільний молебень за Україну, передають Українськi Новини.

Comments are closed.