Митрополит Донецький та Маріупольський РПЦ в Україні (УПЦ МП) Іларіон звернувся до духовенства та мирян Донбасу із закликом покаятися та молитися за “наш край”. При цьому митрополит називає війну, яку Росія веде руками бойовиків на Донбасі, “братовбивчою смутою”.

Звернення митрополита Іларіона було опубліковано 19 лютого на сайті єпархії, передає пресслужба УПЦ МП.

“Скільки нам довелося пережити за роки цієї страшної жорстокої війни? Наш Донбас сповна на собі відчув її молот, всі властиві їй біди, горе, поневіряння та скорботи. Ще відкриті рани кровопролитних військових зіткнень, які тяжко вдарили по простому мирному населенню. Ще не відбудовано зруйнованих будинків наших земляків, не відновлено зруйнованих святинь нашої єпархії. Ще свіжі могили тих, чиє життя трагічно обірвала ця братовбивча смута”, – написав митрополит.

Він додав, що зараз існує “загроза відновлення повномасштабних бойових дій”.

“Знову потекли річки біженців, що рятуються від ймовірних бойових зіткнень”, – сказав митрополит Іларіон, ймовірно, маючи на увазі організовану Росією “евакуацію” мирного населення ОРДЛО, а саме дітей і жінок, яких в результаті фактично кинули напризволяще на території Ростовської області.

“У зв’язку з цим, я, як Правлячий архієрей нашої Донецької єпархії, звертаюся до духовенства, чернецтва та мирян з проханням про посилення молитви про мир у нашому краї. Сьогодні наше молитовне стояння перед Особою Божою надзвичайно необхідне! Ми не можемо змінити дійсність, нам це не під силу. Але Всемогутній Господь Бог може! Наш Творець і Творець, невпинно промишляючи про своїх людей, може змінити все миттєво”, – закликав митрополит Іларіон.

Разом з тим, згадавши, що зараз християни перебувають напередодні Великого Посту, він закликав усіх “до несамовитого покаяння”. “Змінюючи самих себе на краще, здійснюючи виправлення своїх гріхів, ми, вірю в це, будемо здатні і змінити навколишню нас сумну дійсність”, – вважає митрополит УПЦ МП.

Читайте також: ‎ФСБ в рясах. Як росіяни під прикриттям РПЦ готували вторгнення в Крим

Також митрополит Іларіон закликав намісників та ігумень монастирів “відкривати двері обителів для нужденних, що шукають даху над головою, їжі та втіхи”. Однак, українцям лишається лише сподіватися, що монастирі Російської Церкви в Україні знову не прийматимуть російських військових, як це відбувалося 2014 року у Святогірській лаврі, яка переховувала бойовиків і, зокрема, російського військового Ігоря Стрєлкова-Гіркіна.

Водночас у Луганській єпархії УПЦ МП звершують молебні«Про примноження любові та викорінення всякої злоби» з акафістом «Господу Богу про мир і взаємну любов серед людей».

Відповідне розпорядження митрополита Луганського і Алчевського Пантелеімона було опубліковано 19 лютого, повідомляє пресслужба Луганської єпархії.

Також усім настоятелям рекомендовано розповсюдити текст акафісту серед парафіян для келійних молитов.

Comments are closed.