Папа Римський Франциск зустрівся сьогодні з дружинами двох українських офіцерів полку «Азов», які зараз перебувають у Маріуполі. Українки написали листа до Папи Франциска й отримали запрошення приїхати до Ватикану.

Про це повідомляє Credo.

На зустріч прибули Катерина Прокопенко — дружина командира полку «Азов» Дениса Прокопенка та Юлія Федосюк — дружина бійця полку «Азов» Арсенія Федосюка.

Зустріч відбулася на площі св. Петра у Ватикані. Після загальної аудієнції жінки підійшли до Папи Франциска. Понтифік, який через проблеми з коліном пересувається на інвалідному візку, встав, щоби привітати дружин захисників Маріуполя. Жінки сподіваються, що ця зустріч допоможе привернути увагу до ситуації заблокованого Маріуполя, в якому вмирають люди.

«Ми сподіваємося, що це допоможе врятувати наших чоловіків, солдатів, які перебувають на “Азовсталі” в Маріуполі. Сподіваємося, ця зустріч дасть нам шанс урятувати їхні життя», — кажуть дружини бійців.

Папа Франциск «сказав, що буде молитися за нас і зробить усе можливе», — цитує слова жінок Ansa.

«Ми попросили його приїхати в Україну, а також щоби він поговорив з Путіним, аби той вийшов», — розповіли жінки. Але Папа на це не відповів: «Сказав тільки, що буде за нас молитися».

«Ми попросили Папу, щоб він нам допоміг, щоб організували гуманітарні коридори, щоби люди могли вийти з “Азовсталі», — додала вона.

Як повідомляє Corriere Della Sera, дружини бійців передали Папі два листи й кілька фотографій.

«Мій чоловік написав мені вчора, що закінчується вже навіть технічна вода, і попросив пошукати статтю про те, як вижити без води якомога довше. Я боюся його втратити, але я також злюся, що нічого не можу зробити. Це жахливо! Те, що відбувається на “Азовсталі”, виглядає як реаліті-шоу, і ніхто нам не допомагає, тому ми сподіваємось на Папу. Він — наша остання надія”, — сказала Юлія Федосюк.

За словами жінок, зараз на «Азовсталі» перебуває близько 600-700 поранених, яких потрібно терміново евакуювати.  У ці хвилини українські захисники полку «Азов» та 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ продовжують героїчно тримати оборону на заводі «Азовсталь». Росіяни атакують їх важким озброєнням, скидають надважкі бомби. Через брак ліків багато поранених помирають від сепсису, від гангрен. У них закінчується питна вода. Гарнізон «Маріуполь» уже не раз звертався до президента і всіх світових лідерів із проханням застосувати процедуру «екстракції» щодо поранених бійців та військових.

Comments are closed.