Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) вважає, що заява Синоду УПЦ МП, опублікована на офіційному сайті цього релігійного об’єднання ввечері 12 травня, містить висловлювання, що можуть бути розцінені як розпалювання релігійної ворожнечі, образа почуттів віруючих та виправдання війни рф проти України.

Про це йдеться на сайті Держетнополітики.

Синод є органом управління релігійного об’єднання, а отже, такі висловлювання не можуть бути розцінені як невдалі формулювання окремих осіб, які належать до релігійного об’єднання, але не представляють офіційну позицію релігійної організації.

Звертаємо увагу, що Православна Церква України є офіційно зареєстрованим релігійним об’єднанням, яке відповідає на запит мільйонів українських православних вірян належати до такої православної Церкви, яка не має афіліації з релігійним об’єднанням на території російської федерації, що здійснила перше вторгнення на територію України у 2014 році, а з 24 лютого цього року розпочала масштабне вторгнення в Україну, сповнене як військових злочинів, так і численних ознак геноциду українського народу і злочинів на ґрунті ненависті.

Звертаємо увагу, що законодавство України гарантує всім право на честь і гідність. Наголошуємо на неприйнятності розпалювання релігійної ворожнечі, образ почуттів громадян, пов’язаних із їхніми релігійними поглядами.

Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей (стаття 68 Конституції України).

Закликаємо всіх громадян України зберігати повагу до почуттів, прав і свобод усіх вірян нашої країни, незалежно від церковної, конфесійної чи релігійної належності. У боротьбі із загарбницькими діями путінської диктатури Україна має підтримку цивілізованого світу саме завдяки переконливим свідченням, що рівень демократії, прав і свобод у нашій державі є таким, що дає підстави Україні претендувати на гідне місце серед країн вільного демократичного світу. Свобода бути собою з повагою до гідності іншого має завжди бути однією з ключових цінностей нашого суспільства.

Comments are closed.