Московський Патріарх Кирило заявив, що “росія докладе всіх зусиль задля відновлення мирного життя в Україні та на Донбасі”.

Про це він сказав у своєму виступі на парламентських зустрічах в Держдумі, текст якого опубліковано на сайті РПЦ.

За його словами, “поділ народів історичної Русі, що дійшов до кривавого конфлікту, як і раніше в історії, є результатом втручання ворожих зовнішніх політичних сил”.

“Так, сварки трапляються і між рідними братами, але довести її до братовбивства виявилося можливим шляхом цілеспрямованої пропаганди агресії та брехні. Я вже говорив раніше, що не можна вважати винуватцями цієї ситуації народи росії та України, які вийшли з єдиної Київської купелі Хрещення, об’єднані православною вірою та пов’язані спільною історичною долею. Немає і не може бути у них зацікавленості у конфлікті”, – заявив Кирило.

Він також сказав, що “навіть в умовах збройних конфліктів людина може і повинна зберігати свою гідність та дбати про гідність оточуючих”. “Виключення заборонених методів ведення військових дій, захист цивільного населення, дотримання міжнародного гуманітарного права, повага до полонених і поранених — ось те, до чого я, як Патріарх всієї Русі, закликаю сторони конфлікту і прошу зробити все можливе, щоб уникнути жертв серед мирних жителів”, – заявив він.

Кирило вважає, що “вже сьогодні необхідно працювати задля відновлення мирного життя в Україні та Донбасі”.

“Впевнений, що наші молитви будуть почуті і запанує довгоочікуваний і міцний світ. Не сумніваюся, що росія докладе необхідних зусиль для створення цього мирного життя, в якому головним принципом буде збереження єдності між народами, заснованої на взаєморозумінні”, – сказав Московський Патріарх.

Comments are closed.