У Європарламенті здивовані позицією російського патріарха Кирила, який благословляє війну в Україні. На думку європарламентарів, за ці дії він має нести відповідальність і повинен бути включений у санкційний список Європейського Союзу.

Про це заявив перший віце-президент Європейського Парламенту Отмар Карас 15 червня на зустрічі з делегацією релігійних діячів України в Брюсселі, організований Фондом Конрада Аденауера.

«Нас дивує позиція російського патріарха Кирила, який благословляє війну в Україні. Моя позиція та позиція більшості моїх колег полягає в тому, що за ці дії він має нести відповідальність, тому він повинен бути включений у санкційний список Європейського Союзу», – зазначив перший віце-президент Європейського Парламенту.

У своїй промові Отмар Карас підкреслив, що велика більшість депутатів, як і велика більшість суспільства в країнах ЄС, підтримують Україну, розділяють біль і страждання українського народу. Саме тому особисто він та більшість його колег підтримують надання Україні статусу країни-кандидата в члени Європейського Союзу. «Цей статус надаватиме можливість краще допомагати Україні боротися з російською агресією та відновитися після війни. Ми розуміємо, що ви боретеся не лише за себе, але і за цінності Європи, за свободу і безпеку на континенті», – зазначив перший віце-президент Європарламенту. Також він підкреслив, що розуміє ту велику роль, яку відіграють в Україні релігійні спільноти та запросив до подальшої співпраці.

На зустрічі Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній сердечно подякував пану Карасу за зустріч та висловлену позицію. «Ми дякуємо країнам Європейського Союзу за допомогу, яку вони вже надали і продовжують надавати. Ми дякуємо за підтримку наших біженців, які знайшли тут тимчасову домівку. Ми дякуємо за допомогу нашим Збройним силам, щоби вони могли ефективніше захищати Україну і Європу від російської агресії.

Зло треба зупинити на нашій землі, бо інакше воно піде далі, буде руйнувати інші країни Європи. Тому ми підтримуємо прохання нашої держави про збільшення військової та фінансової допомоги, підтримуємо посилення санкцій проти агресора, зокрема і щодо глави РПЦ Кирила Гундяєва, який є пропагандистом ідеології «русского міра» і виправдовує агресію.

Ми хочемо засвідчити свою повну підтримку заявки України на членство в Європейському Союзі та очікуємо, що невдовзі наша держава офіційно набуде статус кандидата», – зазначив Митрополит.

На згадку про зустріч від імені членів делегації Предстоятель ПЦУ подарував пану Карасу картину, намальовану дитиною з України. «Ця картина нагадує про дітей України, які особливо страждають від війни. Заради них, заради мирного майбутнього України і всієї Європи нам треба зробити все можливе для того, щоби якнайшвидше перемогти у боротьбі з агресором і встановити справедливий мир», – підкреслив він.

Comments are closed.