Делегація українських релігійних діячів мала зустріч у Комісії католицьких єпископатів країн ЄС (COMECE) – органі співпраці національних єпископських конференцій РКЦ для взаємодії з європейськими інституціями. Завершився захід міжконфесійним молитовним заходом у каплиці на честь Воскресіння Христового – «Каплиці Європи».

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Тут зібралися представники різних релігійних інституцій, представлених у Брюсселі, зокрема Конференції європейських церков, Спільноти святого Егідія, Комісії «Мир і справедливість» та інші. До зустрічі долучився також Посол України в ЄС Всеволод Ченцов.

У відвертій розмові учасники делегації з України поділилися досвідом гуманітарної праці в умовах війни, відповіли на питання про потреби, які є першочерговими для України в цей час. Підсумком тривалого спілкування стала домовленість про подальшу більш тісну координацію та співпрацю, зокрема щодо надання допомоги у відновленні пошкоджених і зруйнованих релігійних святинь в Україні.

Завершився день міжконфесійним молитовним заходом у каплиці на честь Воскресіння Христового – «Каплиці Європи». Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній прочитав молитву за перемогу над агресором:

«Всесильний Господи, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь в час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші.

Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь. Пошли грізного очільника небесного воїнства Твого – архістратига Михаїла, на допомогу мужнім захисникам нашим, щоб диявольські задуми агресора зруйнували вони та вберегли нашу Батьківщину-Україну.

Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь».

Comments are closed.