21 червня 2022 року севастопольський реакційний ресурс «ForPost» опублікував історію священика РПЦ, вихідця з України Сергія Рязанцева, який займається волонтерською діяльністю на користь російських військовослужбовців, що беруть участь у повномасштабній війні РФ проти України.

Як повідомляє РІСУ, у матеріалі зазначається, що уродженець Херсона Сергій Рязанцев був висвячений в УПЦ МП у Дніпропетровській області у 2015 році: буцімто саме тоді у регіоні формувалися добровольчі батальйони «Дніпро» та «Дніпро-1».

Рязанцев служив близько 9 місяців у місті Нікополь Дніпропетровської області: за його словами, місцеві мешканці називали його «московським попом», вимагали взяти до рук зброю та воювати проти Росії, а йому самому та його родині погрожували вбивством, після чого він за порадою благочинного о. Василя виїхав до Воронезької області РФ із дружиною та двома дітьми, де наразі служить у трьох храмах села Руська Журавка. На території України залишилася його матір, повідомляє “Невільний Крим”.

Сергій Рязанцев хвалиться, що його дід був капітаном радянського карального загону «СМЕРШ».

«Він після Великої Вітчизняної ще два роки ганяв цих бандерівців. Помираючи, він мені сказав: «Онучку, ми свою справу не довели до кінця, вам ще доведеться цим займатися». І зараз ці недобитки фашистські вилізли, так само вилізуть ось ці розкольники. Вони на цілий світ плакатимуться, не маючи під собою жодного фундаменту. Тому возз’єднання необхідне нам», — розповів він.

Також Рязанцев заявив, що «докорінно не згоден» із декларативним відокремленням УПЦ МП від РПЦ, і що українські священнослужителі повинні повернутися до російської церкви через покаяння. У своїх міркуваннях він спирається на заяви нині покійного архімандрита УПЦ МП Зосими (Сокура), який свого часу був духівником президента-втікача Віктора Януковича: «Отець Зосима у своєму заповіті сказав, що буде важко, буде розкол, але треба триматися за Москву і в жодному разі не йти від неї».

У ніч початку повномасштабної війни РФ проти України Сергій Рязанцев ініціював у своєму храмі молитви за живих і загиблих російських вояків. Після цього він відгукнувся на ініціативу голови поселення щодо допомоги російським бійцям, дислокованим на території України на кордоні з Білгородською областю. З часом для надання такої допомоги він створив спільноти під назвою «Своих не бросаем» у російській соціальній мережі «ВКонтакте» та у месенджері Telegram. Нещодавно Рязанцев відвідував розташування російського танкового полку в окупованих Кадіївці та Попасній і збирається допомагати російським бійцям у Дебальцевому.

Comments are closed.