Олег Горбовський — священник єдиної парафії Православної Церкви України в Генічеську, що на Херсонщині – понад три місяці із сім’єю жив в окупації.

Дорослі з дому виходили тільки за потреби, а молодших дітей взагалі не випускали на вулицю, розповів Суспільному Олег Горбовський.

Військові РФ окупували Генічеськ у перший день повномасштабного вторгнення 24 лютого приблизно о 6:00. З того часу отець не мав можливості відправляти служби Божі у церкві.

“Ми не їздили в церкву після окупації. Деякі необхідні речі звідти мені передавали люди. Але я сам не ризикував проїжджати через блокпости. Я знаю, що декого “на бесіду” забирали в училище № 17. Там базувалися російські військові”, — каже чоловік.

Олег Горбовський пригадує випадок, коли його попросили охрестити дітей.

“Там є церква Московського патріархату. Але чоловік сказав: “Ні, я хочу, щоб дитину охрестили саме в Православній церкві України”. Я, як в радянські часи, йшов і у хаті хрестив діток”, — розповідає Олег.

У сім’ї Горбовських — п’ятеро дітей: троє хлопців та дві дівчинки.

Отець Олег розповідає, у місті окупанти знімали різні постановочні відео з пострілами та вибухами, тому молодших дітей на вулицю не випускали. Однак на єдиний проукраїнський мітинг, який відбувся у Генічеську 6 березня, пішли усією сім’єю.

Зараз родина живе на Прикарпатті у будинку знайомих. Донька Олега — Параскева — розповідає, три місяці не виходила з квартири, тому зараз радіє, що може вільно прогулюватися.

“Якраз під домом було училище № 17, в якому базувалися росіяни. Тому треба було дуже тихо себе поводити”, — пригадує дівчинка.

13-річний син Сінезій зараз готується до туру містами України. Сім’я Горбовських планує повернутися до рідного Генічеська.

Comments are closed.