У РПЦ нагадали, що Священний Синод Російської Православної Церкви “чітко і ясно заявив, що заяви УПЦ МП про повну незалежність не можуть бути прийнятними”, а якщо УПЦ МП вважає за потрібне щось змінити, то вони мають подавати відповідне прохання на ім’я Патріарха Кирила.

Про це заявив Патріарший екзарх Африки митрополит Клінський Леонід в інтерв’ю ТАРС, йдеться на сайті РПЦ.

УНІАН

Він вважає, що на УПЦ МП тисне українська влада.

“Я розумію, який рівень тиску з боку націоналістичного елементу, СБУ та інших структур здійснюється на українських ієрархів, і можу собі уявити, як це все важко. Але з іншого боку, іноді мовчання — це золото, тому що деякими заявами зраджується Христос.

На мій погляд, Священний Синод Російської Православної Церкви чітко і ясно заявив, що жодні подібні заяви про “повну незалежність” не можуть бути прийнятними. Якщо Українська Православна Церква вважає за потрібне щось змінити, вважаючи недостатнім отримання відповідної Грамоти (про незалежність та самостійність в управлінні — прим. ТАРС) з рук Патріарха Олексія II, то вони мають подавати відповідне прохання на ім’я Святішого Патріарха Кирила та Священного Синоду Церкви.

До тих пір, поки не буде рішення з боку Москви, будь-якої заяви не мають під собою ніякої легітимності. Більше того, вони провокують паству на розкол”, – заявив представник РПЦ.

Comments are closed.